Troll Bird – Android, IOS Platformları için Oyun

“Troll Bird” oyununu bir kaç yıl önce “Flappy Bird” adında, Nguyễn Hà Đông (Dong Nguyen) tarafından akıllı telefonlar için yapılan bir oyundur. 

Bu oyuna basit geliştirmeler ekleyerek biraz farklı bir oynanış kompozisyonu eklemek ve farklı bir boyuta taşımak istedim ilk hali aşağıda ki gibidir güncelledikce bu postu da güncelleyeceğim.

İlk 3 saatte hareket animasyonlarını, modellemeyi , UI ve dinamikleri kodladım fare ile tıklayarak yükselip alçalarak sütunların arasından geçip puan kazanmak ve bu şekilde son yüksek skoru geçmeye çalıştığınız bir oyunu oluşturmuş oldum.

Firmamızın ilk oyunu olduğu için daha da değerlidir bizim için, çok basit görüne bilir fakat her şey hayal gücünüze bakar bu basit oyunda ki düşüncelerimiz bu şekilde kalmayacağıdır.

Sizce de basit şeylerin daha çok tutulduğu konusunda hem fikir miyiz? Bu çok basit oyunu 22 saat içerisinde milyonlar indirip sevmiştir daha önce böylesine basit oyunlar yoktu. Bu oyun öncülük edip her şeyin insanların ilgisini çekebileceğini söyleyebiliriz. Yeter ki severek yapın.


Oyun geliştirme sektörüne de el atmış bulunmaktayız bir bir yaratıcı olmak kolay değil creative olarak bir çok sektöre el atacağımızın sözünü verebilirim.

Troll Bird Version 1.0

Sağda gördüğünüz youtube kanalı firmamıza aittir bu kanalda da bu tarz paylaşımlar yapmayı düşünüyoruz. “Troll Bird” oyunun hızlandırılmış şekilde nasıl yapıldığını izleyeceksiniz.

22.01.2020 – Troll Bird Version 1.0

Kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/Flappy_Bird

All images are under copyright © weincreative